ירידה במשקל

שימוש בהיפנוזה בטיפול בעודף משקל: הדמיית ניתוח קיצור קיבה ומגוון דרכי טיפול נוספות

גורמים להיווצרות עודף משקל:
עודף משקל נוצר בעיקר עקב חוסר איזון בתחומים הבאים:
א. אכילה שלא קשורה מספיק למה שהגוף באמת צריך.
ב. פעילות גופנית בלתי מספקת יחסית לכמות האוכל.
ג. חוסר איזון הורמונאלי הנובע, בין היתר, מעודף סטרס (ב-50% מהמקרים עלייה בהורמוני סטרס גורמת לעלייה בתיאבון וירידה בתחושת שובע).
ד. תזונה לקויה שפוגעת במטבוליזם של הגוף.
המטרה היא לאזן את ארבעת הגורמים הללו. איזון כזה יביא לירידה במשקל, ובנוסף, לאיזון סוכרת ושיפור בבריאות כללית.

ניתוחי קיצור קיבה / ניתוחים בריאטריים:
נכון להיום, הכישלון הנפוץ של דיאטות וטיפולים תרופתיים מביא את הרופאים להפנות בהתוויות רחבות בעלי עודף משקל וחולי סוכרת לניתוח בריאטרי כירורגי – פרוצדורה פולשנית עם אחוזי הצלחה שנויים במחלוקת שסיכונים בצידה.
למעשה, הצלחת ניתוחים בריאטריים מתבססת על 5 מנגנונים:
1. הקטנת נפח הקיבה.
2. שינויים ברמות של הורמוני תיאבון / שובע.
3. שינויים בהרכב אוכלוסיית החיידקים בדרכי העיכול.
4. עיכוב של התרוקנות הקיבה.
5. ירידה בספיגת קלוריות (ירידה כזו מתרחשת רק בניתוח מעקפים. יש לציין שהיא פוגעת בצורה קשה בספיגת רכיבים תזונתיים החיוניים לגוף ועלולה ליצור בעיות בריאות חמורות בעתיד.)
בחינה לעומק של הגורמים הללו מעלה, שרוב המנגנונים אינם תלויים אך ורק בפעולה הכירורגית. כך למשל, יש דרכים נוספות להשפיע על אוכלוסיית החיידקים במערכת העיכול למשל על ידי מתן תוספים מתאימים.

במה תלויה הצלחת הניתוח?
רוב הפרסומים אודות ניתוחים בריאטריים מטפחים את הפנטזיה שבעקבות הניתוח, האדם ייפטר מעודף המשקל אחת ולתמיד. פרסומים אלה אינם מתייחסים לצורך בשינוי אורח החיים, שבלעדיו סיכויי ההצלחה של הניתוח לטווח ארוך אינם גבוהים.
הצלחה של ניתוח תלויה בהשקעה, בהכנה ובהגברת המוטיבציה לפני הניתוח, במעקב רפואי וטיפול בסיבוכים ותופעות לוואי, במעקב תזונתי ובהקפדה על פעילות גופנית אחרי הניתוח.

אז למה לעבור ניתוח בהיפנוזה?
בניגוד לניתוח כירורגי הדמיית ניתוח באמצעות היפנוזה לא כרוכה בסיבוכים רפואיים וסכנת מוות בטווח קצר או בפגיעה בבריאות לטווח ארוך, שמתלווים לא פעם לניתוחים בריאטריים כירורגיים.
במקור, הדמיית הניתוח פותחה כדי לתת מענה לאנשים שעודף משקל מסכן את בריאותם או אף את חייהם, אך מצד שני מצבם הבריאותי וקיום מחלות רקע אינם מאפשרים להם לעבור הליך כירורגי, או שהליך כזה כרוך בסיכון רב מדי. כמובן שהדמיית הניתוח באמצעות היפנוזה עשויה להוות פתרון יעיל ובטוח גם למטופלים שאינם סובלים ממחלות רקע.
יש לציין כי כשלון של ניתוח כירורגי בטווח רחוק מביא אנשים לחזור שוב ושוב על ההליך, כאשר הסיכון לסיבוכים עולה עם כל חזרה על ההליך הכירורגי. בשונה מכך, בהדמיית ניתוח בריאטרי באמצעות היפנוזה ניתן במידת הצורך לחזור על התהליך תוך שימוש בטכניקות היפנוטיות אחרות, ברמות וסוג סוגסטיות שונות, מבלי לגרום נזק.
ניתן להיעזר בהימצאותו של המטופל במצב היפנוטי כדי לטפל במקביל בסוגיות בריאות נוספות, כגון חיזוק מערכת החיסון, הפחתת כאבים כרוניים, התמכרות לסוגי מזון מזיקים וכדומה. הדבר ייעשה תוך קבלת הסכמה מפורשת מראש מצד המטופל.

איך אדע אם אני מתאים לניתוח בריאטרי באמצעות היפנוזה?
פונים שמתאימים לניתוח הבריאטרי באמצעות היפנוזה הם פונים שעומדים בקריטריונים מבחינת רמות עודף משקל, סוכרת ומצב בריאותי כללי, שמסוגלים להיכנס לטרנס היפנוטי, ושיש להם מוטיבציה לערוך שינוי משמעותי באורח חייהם.

מי מבצע את הניתוח באמצעות היפנוזה?
הדמיית ניתוח בריאטרי מתבצעת אך ורק על-ידי מהפנטים מורשים מטעם משרד הבריאות – רופאים ופסיכולוגים בכירים. לפני הניתוח באמצעות היפנוזה נערך תשאול ומיון מפורט על ידי רופא ועל ידי תזונאית. כמו כן, לאחר הניתוח מתבצע מעקב רפואי ותזונתי על ידי אנשי הצוות.
שימושים נוספים בהיפנוזה לצורך ירידה במשקל
הדמיית ניתוח בריאטרי היא רק אפשרות אחת מיני רבות. מלבד הדמיית ניתוח יש טכניקות היפנוטיות רבות שניתן להשתמש בהן כדי להשיג ירידה במשקל ושיפור בבריאות: מטיפול בהתמכרות למתוק או פחמימות, דרך סוגסטיות לפעילות גופנית, ועד למעקב וליווי והדרכה לשינוי אורח חיים. כמו ברפואה, גם אצלנו הניתוח הוירטואלי נועד לאלה שהדרכים השונות לא הביאו לתוצאה הרצויה. מיון ותשאול מפורט על-ידי הצוות מאפשרים לבחור את הטכניקה היעילה ביותר לכל מקרה ומקרה.

בשאלות נוספות ניתן לפנות למכון. טלפונים ופרטים ליצירת קשר ניתן למצוא כאן.

אינטרנט לעסקים אתרי וורדפרס מותאמים למובייל
דילוג לתוכן